środa, 16 stycznia 2013

Dlaczego w dzisiejszych czasach nic nie ma prawa być trwałe

Po ostatnim artykule wiecie już ze polityka i ekonomia jednak jest bardzo mocno powiązana z motoryzacją o czym pewnie wcześniej nie zdawaliście sobie sprawy. Dzisiaj postaram wam się przybliżyć temat dla czego  ręka rękę myję i nikt nie dopuści do tego żeby ktoś przeszkodził w ich biznesie, w tym wypadku biznesie motoryzacyjnym.

Dlaczego samochody nie mogą opierać się próbie czasu:


Wyobraźcie sobie świat idealny w którym nic się nie niszczy, nic się nie psuję, samochody podczas zderzenia  z przeszkodą posiadają wynalazki o których wie ,,Elita'' (tak zwane pochłaniacze zderzenia) które całą energię kinetyczną pochłaniają ratując nie tylko nasz samochód i nasze pieniądze ale także miliony istnień ludzkich w skali roku. Przy zderzeniu samochodu z prędkością 80-100km/h siła bezwładności pojazdu zmniejsza się kilkakrotnie wiec skutki będą porównywalne do zderzenia z prędkością 10-15km/h. A więc wszyscy przeżyją wypadek. 

Niestety nigdy takie wynalazki nie zostaną dopuszczone do produkcji bo inni zarabiają na tym. Szpitale i zakłady pogrzebowe zarabiają za zgony. Firmy motoryzacyjne za produkcję nowych samochodów i częsci ale przede wszystkim firmy ubezpieczeniowe których nie musiało by być na świecie gdy by nie było potrzeby wypłacić odszkodowania za zniszczony samochód czy uszczerbek na zdrowiu.

Jesteśmy zmuszeni żyć w świecie w którym liczą się pieniądze a nie dobro dla obywateli.

4 komentarze:

  1. Tak sobie myślę, że wynalazki o których wspominasz pewnie są stosowane, ale w samochodach dla "Elity" jak to ująłeś. W końcu oni i ich portfele muszą czuć się bezpieczne.

    OdpowiedzUsuń
  2. wcale nie jest tak, że nic nie jest trwałe; ja kupiłem dwa lata temu hak Westfalia i zgodnie z opiniami w internecie rzeczywiście jest solidny i trwały.

    OdpowiedzUsuń